Solární systémy

Co jsou solární systémy? Solární systémy pracují na principu přeměny sluneční energie na teplo, které předávají do teplonosné kapaliny a tuto tepelnou energii je možné dále využít. Oproti ostatním obnovitelným i neobnovitelným zdrojům dokáží dodávat energii téměř zadarmo bez dalších výrazných provozních nákladů. Na rozdíl od fotovoltaických systémů, které sluneční záření přímo přeměňují na elektřinu s účinností maximálně 15%, dokážou fototermické systémy (mění sluneční záření na teplo) využít až 80% energie ze slunečního záření. Jejich celoroční průměrná účinnost včetně zimy bývá přibližně 50-60%.

Solární panely jsou v našich klimatických podmínkách investicí trošku problematickou, zvláště co se týče topení. V období, kdy potřebujeme využívat tyto panely na topení, což je rozmezí listopad – březen, je slunečního svitu nad naší republikou vlastně nejméně! Při minimálním přísunu slunečního záření v těchto měsících je potřeba více plochy solárních panelů, čímž nám vzniká problém, co s energií v letních měsících, kdy máme slunečního svitu zase nejvíce. Jedním z nabízených řešení je venkovní bazén a využití panelů pro ohřev vody v něm.

Podle našich propočtů a konzultace našich předchozích zakázek s investory, je nejlepší investicí využití solárních panelů na ohřev teplé užitkové vody. Nejlepší varianta investice do sluneční energie a její rychlé návratnosti je při použití bojleru o objemu 300 litrů a 2 solárních panelů.

Rádi Vám navrhneme nejlepší variantu využití solárních systémů dle Vašich požadavků a konkrétní nemovitosti. Zdarma zpracujeme výpočet návratnosti, pro konrkétní typ panelů, čerpadlové jednotky, bojleru a vše shrneme do cenové nabídky.

 

                       

Koupelny

Nemáte čas na veškeré zařizování při rekonstrukci nebo stavbě nové koupelny? Nabízíme vám dodávku vaší koupelny na klíč.

Což znamená, že zajistíme celý proces, aniž byste se museli jakkoli angažovat, pokud sami nechcete.

Více informací

Novostavby

Plánujete si postavit novostavbu? Jste tu správně! Nabízíme komplexní služby v oblasti realizace staveb, ať už se jedná o stavby na klíč, novostavbu či hrubou stavbu. 

Nabízíme kompletní servis včetně vypracování projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení a veškerých stavebních prací.

Více informací